İade & Değişim
 • Mağazanızdan satın aldığım ürünü kaç gün içerisinde iade edebilirim?

  Mağazalarımızdan satın alınan ürünlerde iade yapılamamaktadır. Değişim hakkı mevcuttur.

 • Online sitenizden satın aldığım ürünü kaç gün içerisinde iade edebilirim?

  Online alışveriş sitemiz üzerinden alınan ürünlerde iade süresi 14 gün ile sınırlıdır.

 • İade için kargo ücreti ödemesi yapmam gerekiyor mu?

  Yurtiçi Kargo 706945571 kodu ile birlikte kargo ücreti ödemeden satın aldığınız ürünlerinizin iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

  Gönderim yaparken gönderiyi İstanbul’a ilettiğinizi belirtebilir ve iletişim bilgileriniz ile birlikte tarafınıza iletilen fatura alt detaylarındaki iade bölümü kısmını eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

 • Mağazadan satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  Üründe kullanım olmadıysa satın aldığınız mağazadan ilk 14 gün içinde sertifika ve ürünün faturası ile birlikte başvurarak değişim yapabilirsiniz. Özel tadilat görmüş / kişiselleştirilmiş (harf ekleme, standart dışı ölçülendirme, ürün üzerine yazı yazdırma vb.) ürünler ve özel müşteri siparişleri iade alınamaz ve değiştirilemez. Faturasız, fişsiz veya sertifikası olmayan ürünler değiştirilemez.

 • Ürünümü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

  Kargo ile gönderim esnasında kargodan kaynaklı olarak ürünlerde zarar oluşabilmektedir. Bu sebeple ürünü teslim alırken paketinizde ezilme, yırtılma ve ıslanma gibi bir durum olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda kargoyu teslim almayıp, kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız.

 • Online site üzerinden satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  Üründe kullanım olmadıysa ilk 30 gün içinde sertifika ve ürünün faturası ile birlikte size verilen iade kodu ile tarafımıza ileterek değişim yapabilirsiniz. Özel tadilat görmüş ürünler ve özel müşteri siparişleri iade alınamaz ve değiştirilemez. Faturasız, fişsiz veya sertifikası olmayan ürünler değiştirilemez.

 • Hediye olarak aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  Hediye edilen ürününüzün sertifikası ve paketi ile birlikte satın alınan mağazaya 14 gün içinde getirdiğiniz takdirde konu ile ilgili destek alabilirsiniz. Ancak ürününüzün Reis markasına ait olduğu tespit edilebiliyor ama herhangi bir belge ibraz edemiyorsa, müşteri ürünün alındığı mağazaya yönlendirilir ve ilgili mağaza ürünü evraklarında tespit etmeye çalışır. Mağaza evraklarında ürün kaydına ulaşılamıyorsa müşterinin onayıyla hurda alım prosedürü uygulanır.

 • Ürünümü bozdurmak istiyorum, ne kadar kesinti olacak?

  Satın alınan ürünüz ilk 1 yıl içinde bozdurmak istediğinizde, satın alırken ödediğiniz fatura bedeli üzerinden piyasa koşullarına bağlı olarak %35 kesinti yapılmaktadır. 1 yıl ve üzeri bir süre söz konusu ise piyasa koşullarına bağlı olarak taş ve altının günlük kur değerleri üzerinden değerlendirilir.

 • Aldığım ürünü sarrafiye altın ile değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  Değişim sadece; aynı ürün grubundan oluşan ürünler arasında gerçekleşmektedir. Altın olan ürün altın ürünler ile pırlantalı olan ürünler pırlanta olan kendi ürünlerimiz ile değişimi sağlanabilmektedir. Herhangi bir yatırım amaçlı ziynet ürün ile değişim yapılamamaktadır.

 • Sizden aldığım pırlanta ürünü altın ürünle değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  Alınan ürününüzü aynı ürün grubundan aynı değerde veya farkını ödemek koşulu ile daha yüksek değerdeki farklı bir ürün ile değiştirilebilirsiniz. Değişime uygun ürünün bedeli, değiştirmek istediğiniz ürünün bedelinden düşük ise, fark iadesi yapılamaz. Aradaki tutar hesaplanarak tarafınıza online alışverişlerinizde kullanılmak üzere hediye kuponu olarak iletilmektedir.

 • Farklı bir firmadan alınan altın ürünümü tarafınıza iade edebilir miyim?

  Farklı markaya ait altın ürünlerinizin iadesi kabul edilmemektedir.

 • Hangi durumlarda iade ve değişiklik yapılamamaktadır?

  Müşteri için özel tadilat görmüş ürünler ve özel müşteri siparişleri iade alınmaz veya değiştirilemez.

 • Ürün sertifikamı kaybettim, ne yapmalıyım?

  Ürünü faturası ile birlikte satın aldığınız mağazamıza getirerek konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

 • Online mağazanızdan satın aldığım ürünümü iadeye nasıl gönderebilirim?

  Online olarak Reis Kuyumculuk'tan gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinizi iade etmek için lütfen www.reiskuyumculuk.com adresindeki "Siparişlerim" sayfasına gidin. İade etmek istediğiniz ürünü bulun ve "İade" butonuna tıklayın. Açılan İade Formunu eksiksiz doldurduktan sonra oluşturulan İade Kodu ile kolayca iade işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  İade işleminin başlatılabilmesi için; iletişim bilgileri olarak belirttiğimiz destek hatlarından telefon/whatsapp veya e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmeli ve iade işlemi için bir iade takip numarası almalıdır.

  İade ya da iptal etmek istediğiniz ürün tarafınıza gönderilen şekli ile birlikte fatura, irsaliye, ürün kutusu varsa hediyesi ile tüm belgelerin eksiksiz olarak size iletilecek olan adrese gönderilmesi gerekmektedir.

  Tarafımıza iade gönderimi yapılan ürünün kargo firmalarından ya da müşteriden kaynaklanan sebeplerle ürün ve ürünle birlikte gönderilen belgelerde meydana gelen bozulma ya da iade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

  Bu belgelerin ulaşmasını takiben ürün incelemesi uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği incelenmektedir. İade onaylanırsa, ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.

 • Online site üzerinden satın aldığım ürünü mağazadan teslim alabilir miyim?

  Tabi online alışverişlerinizde bulunan sipariş notu kısmına ya da destek hattımız ile iletişime geçerek siparişinizi hangi mağazadan teslim alacağınızı iletirseniz talebiniz doğrultusunda teslimat mağazalarımızdan da gerçekleşmektedir.

 • Online sitenizde gördüğüm ürünleri mağazanızdan da alabilir miyim?

  Tabi ki mağazalarımızdan da alabilirsiniz; fakat bazı ürünler hazır stoklu olmayabilir bundan dolayı ilgilendiğiniz ürünle ilgili detaylı bilgi almak için destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 • İnternetten satın aldığım ürünleri mağazalardan değiştirebilir miyim?

  Online mağazamızdan satın almış olduğunuz ürünleri fatura ibraz ederek değişim süresi kapsamında mağazalarımızdan değiştirebilirsiniz. Pazaryerlerinden yapılan alışverişlerinizde (Trendyol, N11 vb. gibi) değişim ve iade mağazalar üzerinden yapılamamaktadır.

 • Ürünü iade ettikten sonraki süreçler nelerdir? İade ettiğim ürünün ücreti hesabıma ne zaman geçecek?

  İade edilen ürünler merkezimize geldikten sonra kontrol sürecinde (max. 1 hafta) atölyemize iletilerek incelenir. Üründe herhangi bir hasar varsa ya da ürününüz cayma hakkınızı kullanabileceğiniz şartlara uygun değilse bu ürün, raporlanarak tarafınıza geri gönderilir ve size telefon veya e-mail ile bilgilendirme yapılır.

  Ancak ürününüz cayma hakkına uygunsa 1 haftalık kontrol sürecinden sonra ürün tutarı, hangi yöntem ile sipariş vermişseniz, o şekilde iade edilmektedir.

  Not: Kredi kartlarına yapılan iadeler genellikle 1-7 gün arasında hesabınızda olurken, bankacılık sisteminden kaynaklanan problemler nedeni ile debit kart (hesap kartları) iadeleri 30 güne kadar süre alabilmektedir.

 • Beğendiğim yüzüğün ölçüsünü bilmiyorum, ne yapmalıyım?

  Eğer yüzüğün ölçüsünü bilmiyorsanız, ölçü kısmını boş bırakabilirsiniz. Yüzük size geldikten sonra ölçünüzü netleştirdiğinizde dilediğiniz zaman tarafımıza yönlendirerek ücretsiz olarak ölçülendirme yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.